AnasayfaGenelSEKTÖR

Amgen Gensenta’da Rol Değişikliği

 

Amgen Türkiye ve Gensenta, üst düzey atamalarla yönetim kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor.  Amgen Türkiye Genel Tedaviler İş Birim Kıdemli Müdürü pozisyonunu, İş Birim Direktörü olarak değiştirdi.

Amgen Türkiye; Nefroloji, İnflamasyon, Kemik Sağlığı ve Kardiyovasküler tedavi alanlarındaki büyüme ve iş büyüklüğünü dikkate alarak, Genel Tedaviler İş Birim Kıdemli Müdürü pozisyonunu, İş Birim Direktörü olarak değiştirdi. Birim Müdürü olarak görev yapan Uğraş Güngör Amgen Genel Tedaviler İş Birim Direktörü olarak terfi etti.

Uğraş Güngör; Amgen Genel Tedaviler İş Birim Kıdemli Müdürlüğü öncesinde İmmunoloji İş Birim Kıdemli Müdürü, İnflamasyon Kidemli Ürün Müdürü ve TMEA İş Mükemmelliyeti Kıdemli Müdürü rollerinde de stratejik sorumluluklar aldı. İş Birim Müdürü olarak; sorumlu olduğu tedavi alanlarının rekabetçi yapısının geliştirilmesi ve güçlendirilmesi, her tedavi alanının kendi dinamikleri doğrultusunda başarı ile yönetilmesinde önemli bir rol üstlendi.

Gensenta Ticari Operasyonlar Direktörü Selim Özyılmaz, Amgen Türkiye’nin yeni Onkoloji ve Hematoloji İş Birim Direktörü olarak atandı.

Lisans ve yüksek lisansını Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamlayan Özyılmaz, iş hayatına finans sektöründe yüksek lisans döneminde adım attı. Ardından Peppers & Rogers Group Yönetim Danışmanlığı firması ile gerek Türkiye gerekse yurtdışında, alanında lider birçok firmaya yönetim kurulu düzeyinde danışmanlık desteği veren Özyılmaz, ilaç sektörüne Novartis ile giriş yaptı. Novartis Türkiye’de Strateji, İş Mükemmelliği, İş Geliştirme, Dijital Tanıtım gibi birçok farklı alanda sorumluluk alan Selim Özyılmaz, firmanın farklı iş birimleri arasındaki iş geliştirme fırsatlarından sorumlu Asya, Pasifik, Orta Doğu ve Afrika bölgesel direktörlüğü görevini üstlendi. Selim Özyılmaz, 2018 yılında dünyanın dev biyoteknoloji şirketlerinden Amgen’a Satış ve Pazarlama Etkinliği Kıdemli Müdürü olarak geçiş yaptı. Amgen Türkiye’de görevine Nefroloji İş Birimi Müdürü olarak devam eden Özyılmaz, 2019’dan bu yana da Gensenta Ticari Operasyonlar Direktörü olarak görev yapıyordu.

Gensenta Ticari Direktörlüğü’ne Murat Bastem atandı

Gensenta Uluslararası Pazarlar İş Birimi Müdürü Murat Bastem, Gensenta Ticari Direktörü olarak atandı.

İş hayatına 2008’de L’Oreal’de başlayan Murat Bastem, lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünde tamamladı. 2011 yılında Abdi İbrahim’le ilaç sektörüne adım atan Bastem, 2011-2017 yıllarında sırası ile Asistan Müşteri Yöneticiliği, Uluslararası Pazarlar Yöneticiliği ve İhracat Müdürlüğü görevlerinde bulunarak Avrupa, Balkanlar, MENA, Asya ve CIS pazarlarında kritik deneyimler elde etti.Murat Bastem 2019 yılında Gensenta’ya katılmadan önce, Abdi İbrahim Azerbaycan Ülke Müdürü olarak görev yaptı.

Amgen Türkiye ve Gensenta ailesine Mayıs 2019’da Gensenta Uluslararası Pazarlar İş Birimi Müdürü olarak katılan Murat Bastem, gerek yapısal düzenlemeler gerekse farklı pazarlar için oluşturduğu strateji ve yaklaşımlarla iş biriminin değişen pazar koşullarına adaptasyonunu ve çevikliğini önemli ölçüde artırdı.  Murat Bastem, Gensenta’nın Türkiye ve Uluslararası Pazarlar’daki tüm ticari faaliyetlerinden sorumlu olmak üzere, Gensenta Ticari Direktörü olarak yeni görevine 1 Nisan itibariyla başladı.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu