AnasayfaGenel

Bağışıklıkta Güçlü Formül: Lipozomal C Vitamini

 

Güçlü bağışıklık artırıcı takviyelerden biri olarak karşımıza çıkan Lipozomal C vitamininin birçok farklı işlevi de bulunuyor. Vücutta bir bağışıklık güçlendirici olarak çalışan Lipozomal C vitamininin ayrıca gözlerde, cilt sorunlarında, kalp sağlığında ve beyin ve hafıza olarak yaşlanmaya karşı da etkileri bulunuyor.

Özellikle pandemi ile birlikte öne çıkan takviyeler normal hayatın bir parçası ve vazgeçilmezi haline geldi. Bağışıklık sistemini destekleyen takviye vitaminler ise salgın döneminin kurtarıcısı oldu. Sağlıklı beslenmekle tüketilen sebze ve meyveler ne yazık ki vücudumuzu zinde hastalıklara karşı kalkan olmakta yeterli değildir. Bu nedenle mutlaka takviye vitaminler alınmalıdır. Güçlü bağışıklık artırıcı takviyelerden biri olan Lipozomal C Vitamini diğer adıyla askorbik asit, sağlık açısından çok önemli olan bir vitamin olarak karşımıza çıkıyor. Öyle ki bu vitamini vücut kendi üretemediği için mutlaka takviyelerden alması gerekiyor.

Lipozomlar, hücre zarlarındakilere benzer yağlardan yapılmış dış katmana sahip küçük küresel partiküllerdir, görüntüde çift katmanlı membran etiketli fosfolipitler. Her küçük kürenin içi bu çift katman tarafından korunur, su ve C vitamini ile doldurulur. Liposomal C vitamininin doğrudan bağırsaktaki hücrelerle kaynaşmasına izin vererek, C vitamininin daha hızlı ve etkili bir şekilde emilmesini sağlar.

Lipozomal C Vitamini, normal C Vitaminiyle aynı aktif maddeyi içerdiği bilinmektedir. Lipozomal C vitamininin birçok farklı işlevi de bulunuyor. Vücutta bir bağışıklık güçlendirici olarak çalışan Lipozomal C vitamininin ayrıca gözlerde, cilt sorunlarında, kalp sağlığında ve beyin ve hafıza olarak yaşlanmaya karşı da etkileri bulunuyor. Halk arasında Lipozomal C Vitamini, yaygın kullanımı kollajen üretimi için ya da bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek, antioksidan açısından olumlu etkileri için kullanılır.

Lipozomal C Vitamini ile vücudunuzun gerekli olan C Vitamini ihtiyacını fazlasıyla karşılamaktadır ve yaşa ve cinsiyete bakılmaksızın alınabilecek bir takviyedir. Ayrıca vücuda herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

 

Kutu…..

Faydaları nelerdir?

İmmun sistemi kuvvetlendirerek, coronavirüs gibi zararlı mikroorganizmalara karşı vücudunuzu korur,

Gut ataklarınızı önlemeye yardımcıdır,

Cilt kırışlarına karşı etkilidir bu sebeple cildin yaşlanmasını önler,

İnme riskini en aza indirir,

Kuvvetli bir antioksidandır,

Aynı zamanda antiiflamatuvardır.

Yüksek tansiyonu yönetmenize yardımcıdır,

Daha iyi görmenize yardımcı olur,

Kansere karşı koruyucu bir vitamindir,

Vücuttaki yaraların iyileşmesine yardımcı olur,

Demir eksikliğini önler,

Beyin ve hafıza güçlendirme konusunda etkilidir.

 

Avantajları nelerdir?

Renklendirici veya koruyucu madde içermez.

Yüksek C vitamini dozlarına bağlı ishal veya sindirim bozukluklarına neden olmaz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu