SEKTÖR

Çinkopast Pastil için sanat eserine dönüştürülen maskeler sergilendi

Inoliva İlaç, Çinkopast pastil ürünü için Sanat Seninle Derneği ile iş birliği yaparak genç sanatçıların özel tasarımlarıyla üretilen 20 parçadan oluşan maske koleksiyonunu sergiledi.

Inoliva İlaç, Sanat Seninle Derneği ile iş birliği yaparak genç sanatçılara destek amacıyla, ‘Sanatsal Maskeler’ projesi için özel üretilen ve 20 parçadan oluşarak sanat eseri haline gelen maske koleksiyonunu sergiledi. Firmanın yeni piyasaya çıkarttığı iyonize formüllü çinko asetat pastilleri için özel üretilen maskelerde genç sanatçılar Eda Çığırlı, Mehmet Ali Yıldız, Joel Menemşe ve Mehmet Yıldırım’ın eserleri kullanılarak, her bir maske sanat eserine dönüştürüldü.

“Maskeleri görüntü olarak hem çok şık hale getirdik hem de sanata destek sağladık”
Proje hakkında konuşan Inoliva İlaç Genel Müdürü Meltem Dölenmen, şirket olarak bu şekilde bir kurumsal sosyal sorumluluk projesinde yer almaktan dolayı çok büyük bir gurur duyduklarını belirterek, “Genç sanatçıların eserlerinin telif haklarını alarak maskelerin üzerinde uyguladık. Bu yolla maskeleri görüntü olarak hem çok şık hale getirdik hem de sanata destek sağladık. Şirket olarak sanata ve sanatçıya yatırımlarımız devam edecek. Toplam 20 parçadan oluşan sanat koleksiyonlarının henüz başındayız. Bu doğrultuda çalışmalarımız sürdürülebilir bir şekilde devam edecektir” açıklamalarında bulundu.

İnoliva Pazarlama Müdürü Hande Daver, Çinkopast Pastil için özel tasarlanan maskeler ile bu projede yer almaktan dolayı mutluluğunu dile getirirken, Çinkopast Pastil’in iyonize çinko formundaki ülkemizdeki ilk pastil ürünü olduğunu ve inovatif yeni ürünlerle yatırımlarının devam edeceğini belirtti.

Sanat Seninle Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Özge Günaydın, genç sanatçıların 5’er eserini satın alarak maskelere uyguladıklarını vurgulayarak, “Bu sayede sanat eseri maskeler oluşturduk. Hem sanat hem de genç sanatçıların desteklenmesi adına güzel bir proje olduğunu düşünüyorum. Genç sanatçılar pandemi döneminde çok zor zamanlar yaşadılar. Sanatın bu şekilde markalarla işbirliği yapması çok önemlidir. Bunu sonuna kadar destekliyoruz. Özellikle pandemi döneminde çinko asetat pastil korunma anlamında fevkalade önemli ve bununla birlikte maske çok önemli bir aksesuar haline geldi. Sanat eseri maskelerimiz çok önemli bir hale geldi. Düz maske takmak yerine maskede bir sanatçının eserinin olduğu bir aksesuarı takmak bizler için çok kıymetli” diye konuştu.

Etkinlik sonunda İnoliva İlaç Genel Müdürü Meltem Dölenmen ve sanatsal maskelerin mimarları genç sanatçılar; Eda Çığırlı, Mehmet Ali Yıldız, Joel Menemşe ve Mehmet Yıldırım’a  Sanat Seninle Derneği tarafından plaket takdim edildi.

Çinko asetatın önemi

Çinko asetat ağız boşluğunda %100 iyonize olan tek çinko formu olarak karşımıza çıkmaktadır. İyonize çinko birçok virüsün üremesini önlemektedir. Son dönemlerde yapılan çalışmalar Hidroksiklorokin isimli etken maddenin hücrelerimize çinko alımını artırdığını göstermektedir, bu sayede hücre içinde çinkonun virüsün üremesini önlediğini göstermektedir.

Çinko asetat içeriğinin önemi hakkında konuşan İnoliva İlaç Genel Müdürü Meltem Dölenmen; inovatif bir şirket olarak sağlık alanına değer katan ürünlerimizle sağlık alanında iddialı bir şekilde ilerliyoruz. Önce Lipozone ve hemen arkasından piyasaya sunduğumuz Çinkopast Pastil ile halk sağlığını korumada öncü şirketlerden biri olma hedefindeyiz. Çinko asetat pastil sayesinde çağın en büyük krizlerinden biri olan Covid-19 a karşı bizler de koruyucu maskelerimizi dağıtarak  savaş başlattık.

Çinko asetat ağız boşluğunda %100 iyonize olan tek Çinko formu olarak karşımıza çıkmaktadır. İyonize Çinko birçok virüsün üremesini önlemektedir. Son dönemlerde yapılan çalışmalar Hidroksiklorokin isimli etken maddenin hücrelerimize Çinko alımını artırdığını göstermektedir, bu sayede hücre içinde Çinko virüsün üremesini önlediğini göstermektedir

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu