AnasayfaGenel

Göğüs Ucu Kremi Olarak Neden Lanolin?

 

 

Emziren annelerin göğüs ucunda hassasiyet oluşabilir. Söz konusu göğüs ucu hassasiyetinin nedeni genellikle yanlış emzirmedir. Emzirmenin öğrenilmesi ve bu yeni duruma alışma ile birlikte hassasiyet azalır. Ancak söz konusu göğüs ucu hassasiyetine karşı bölgeyi rahatlatacak HPA®Lanolin göğüs ucu kremi kullanımı önemli bir yardımcıdır.

 

Lanolin koyun yününden elde edilen, doğal yün yağının işlenmiş halidir. Bu yağ, kozmetik ve ilaç üretiminde yüzlerce yıldır kullanılmaktadır. Farklı kokular, kıvam vericiler ve koruyucularla birlikte farklı amaçlarla kullanılan lanolin maddesi, özellikle cilt hassasiyeti için önemli bir yağ asidi içermektedir. Bu nedenle lanolin içeren kremler özellikle cilt hassasiyeti için tercih edilebilir.

 

Emzirme döneminde ise en önemli konu anne ve bebeğin güvenliği, anne bebek arasındaki emzirme bağının güçlendirilmesidir. Lansinoh HPA Lanolin kremin kalın dokusu deriyi bir bariyer gibi kaplayarak göğüs ucunu kaplar, hassasiyeti hızla azaltır ve cildi nemlendirir, emzirmeye hazırlar.

 

Lansinoh HPA® Lanolin üstün HPA teknolojisi ile saflaştırılmıştır. Tamamen renksiz ve kokusuz, %100 doğal ve hipoalerjeniktir.  HPA® Lansinoh tarafından patentli yüksek teknoloji kullanılarak uygulanan bir arındırma işlemidir. Böylece doğal lanoline hiç zarar vermeden istenmeyen safsızlıklar bertaraf edilir.

 

Lansinoh HPA® Lanolin göğüs ucu kremi, sadece üstün HPA® teknolojisi ile saflaştırılmış Lanolin içerir. Lansinoh HPA® Lanolin, hassaslaşmış göğüs uçlarını korumaya yardımcı olur. 100% doğal lanolin içeriği ile emzirmeden önce silinmesi gerekmez.

 

İngiliz Alerji Kurumu’nun onayını almayı başarmıştır. Doğal bir formüle sahiptir ve hipoalerjeniktir. Rengi, kokusu ve tadı olmadığı için beslenme sırasında veya sonrasında bebeği rahatsız etmez. Böylece bebek annesinin kokusunu, anne sütünün tadını alabilir. Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermez. Anhidroz, içeriğinde su olmadığı için bakterinin üreyebileceği ortam oluşmaz.  40’ın üzerinde pestisit için test edilir. Her üretimde tüm mikrobiyolojik analizler gerçekleştirilir. Lansinoh HPA® Lanolin göğüs ucu kremi içeriğinde bulunan Lanolin, dünyada çevre standartlarının en yüksek olduğu ülkelerden Avustralya ve Yeni Zelanda’dan temin edilir. Emzirme öncesinde ve sonrasında HPA® Lanolin Göğüs Ucu Kremi hassaslaşmış bölgeye sürülebilir. Emzirmeden önce silinmesi gerekmez.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu