Genel

İlko İlaç, yeni ürününü tıbbın hizmetine sundu

50 yıllık birikim ve tecrübenin bugünkü temsilcisi İLKO İlaç, ürün portföyünü her geçen gün büyütmeye ve güçlendirmeye devam ediyor. Bu doğrultuda sabit dozda Doksilamin ve Pridoksin kombinasyonu içeren Prilam DR Tablet, Türk Tıbbının hizmetine sunuldu.

Gebelikte bulantı ve kusma tedavisinde endike olan Prilam DR Tablet, ‘Geciktirilmiş Salım (Delayed Release)’ sağlayan ilaç teknolojisiyle üretildi.  Prilam DR Tabletin etken maddeleri olan Doksilamin ve Pridoksin kombinasyonu, ülkemizde ve dünyada gebeliğe bağlı bulantı ve kusmanın tedavisinde endikasyon onayı bulunan ve FDA gebelik kategorisi A olan ilk ve tek ilaçtır. Prilam DR Tablet, her bir film tablette 10 mg Doksilamin Süksinat ve 10 mg Piridoksin Hidroklorür içeren 30 film tabletlik blister ambalajda hizmete sunuldu.

İLKO İlaç; 50 yılı aşkın birikim ve tecrübe ışığında; güçlü Ar-Ge yapısı, tüm majör tedavi alanlarını kapsayan ileri teknolojiye dayalı ve katma değerli geniş ürün portföyü, biyoteknoloji ve tüketici sağlığı alanındaki faaliyetleri ile Türkiye’deki ve dünyadaki insanların yaşam kalitesini yükseltmek için çalışmalarına devam etmektedir.

*FDA A kategorisi, Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi’nin yaptığı sınıflamaya göre gebeliğin her döneminde güvenle kullanılabilecek ilaç sınıfını gösterir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu