AnasayfaGenelSEKTÖR

 Kampotu İlaç, Voonkaverse İsmiyle Metaverse’de

 

 

2012 yılından bu yana insanlara daha sağlıklı ve daha doğal bir yaşam sağlamak amacıyla yola çıkan ve gıda takviyesi pazarının önemli markalarından biri haline gelen Kampotu İlaç; sanal ve gerçek dünyanın bir araya getirildiği Metaverse evreninden arsa satın alarak dijital dünyada da sektörünün öncüsü olmaya devam ediyor.

 

Pandemi kısıtlamaları nedeniyle evde geçirilen sürenin artması, evden çalışma ve uzaktan eğitimin artması ile neredeyse tüm faaliyetlerin çevrim içi yapıldığı bir düzen oluştu. Eğitim, iş hayatı ve sosyal yaşamda çevrim içi uygulamaların kullanımının artmasıyla; daha önce bir bilimkurgu filmi sahnesinde görebileceğimiz birçok şeyi halihazırda yaşantımıza entegre ettik. Teknolojik gelişmeler; sanal dünya ile fiziksel dünyayı bir bütün haline getirdi.

 

“Evrenin ötesi”, “öte evren” ya da “üst evren” olarak Türkçeleştirebileceğimiz Metaverse, içerisinde bulunduğumuz gerçek evreni ve pek çok sanal alt evreni kapsayan çok boyutlu kurgusal bir dijital evren olarak biliniyor ve internetin geleceği olarak tanımlanıyor.

 

Bünyesinde barındırdığı Voonka, Voonka Collagen, Voonka Kids, Voonka Next, Doctor Mito ve Herbasist markaları ile tüketicilerine geniş bir gıda takviyesi portföyü sunan Kampotu İlaç; dijital dünyadaki yenilikleri ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek geleceğin dünyası olarak adlandırılan Metaverse evreninden arsa satın aldı. Metaverse evreninin en popüler artırılmış gerçeklik platformu olan OVR Land’de; şirketin İstanbul Tuzla’daki fabrikasının arsasını satın alan Kampotu İlaç, bu arsa üzerinde şirketin sürdürülebilirlik vizyonu ışığında Öte Evren Sürdürülebilirlik Merkezi inşa etme çalışmalarına da hızla başladı. Voonkaverse ismiyle metaverse evreninde var olacak Kampotu İlaç, geleceğin yeni rekabet alanında da öncülük yapacaklarının altını çiziyor.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu