AnasayfaRÖPORTAJ

“Kolajen pazarında, yenilikçi ürünler ile pazarı büyütmeyi hedefliyoruz”

 

Nestlé Health Science Türkiye olarak, dünyaca bilinen kolajen markalarından biri olan                     Vital Proteins’i Türkiye’de tüketicilerle buluşturmanın heyecanı içinde olduklarını söyleyen, Nestlé Health Science Türkiye Tüketici Sağlığı Bölüm Müdürü İpek Özçırpıcı, “Türkiye’de Kolajen pazarında, yenilikçi ürünler ile pazarı büyütmeyi hedefliyoruz” dedi.

Tüm vücut sağlığı açısından son yıllarda öne çıkan kolajen takviyeleri Türkiye’de de OTC pazarında önemli bir ivme yakalamış durumda. Nestlé Health Science Türkiye ise bir sğre Vital Proteins Collagen Peptides ürününü Türk tüketicilerle buluşturdu. Ürün, Nötr tadı sayesinde herhangi bir sıvının tadını, dokusunu ve kokusunu değiştirmeyen, paleo diyetine uygun bir ürün olma özelliği taşımakta. “Sağlıklı olma haline bir yolculuk olarak bakıyoruz” diyen Nestlé Health Science Türkiye Tüketici Sağlığı Bölüm Müdürü İpek Özçırpıcı, bu yıl içerisinde balık kaynaklı Vital Proteins Marine Collagen ürünlerini de Türkiye’de tüketicilerle buluşturacaklarını OTC Plus Dergisi’ne açıkladı.

Öncelikle kendinizden ve Nestlé Health Science Türkiye’deki görevinizden bahseder misiniz?

Lisans eğitimimi Bilkent Üniversitesi’nde, lisansüstü eğitimlerimi The London School of Economics ve University of Southern California’da tamamladıktan sonra kariyerime finans sektöründe başladım. Ardından sektöründe lider global ve yerli, hızlı tüketim ve ilaç firmalarında satış ve pazarlama pozisyonlarında yönetici olarak çalıştım. Şu anda Nestlé Health Science Türkiye Tüketici Sağlığı iş biriminin yöneticiliğini üstlenmekteyim.

İsviçre merkezli, dünyanın lider beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketi Nestlé’nin Medikal Beslenme alanında faaliyet gösteren Nestlé Health Science İş Birimi’nin temelleri 2007 yılında Novartis Tıbbi Beslenme Biriminin satın alınması ile atıldı.  Temmuz 2007’den beri Türkiye Medikal Beslenme pazarında adı öne çıkan İş Birimi, faaliyet alanına Kasım 2018 itibariyle Tüketici Sağlığı ürünlerini de ekledi. Nestlé Health Science Tüketici Sağlığı özellikle globalde son yıllarda gerçekleştirdiği satın almalar ile bir çok önemli tüketici sağlığı markasını bünyesine katarak yatırımlarına devam ediyor.

“Sağlıklı olma haline bir yolculuk olarak bakıyoruz”

Türkiye’ye yeni bir ürün getirdiniz, Vital Proteins Collagen Peptides. Öncelikle son yıllarda neden kolajen öne çıkmaya başladı, insan sağlığındaki önemi nedir?

Nestlé Health Science Türkiye olarak, dünyaca bilinen kolajen markalarından biri olan                     Vital Proteins’i Türkiye’de tüketicilerle buluşturmanın heyecanı içerisindeyiz. İlk olarak “meşhur mavi kutu” olarak bilinen sığır kaynaklı Vital Proteins Collagen Peptides ürünümüzün lansmanını gerçekleştirdik.

Biz Vital Proteins markamız ile en iyi halimizi hissetmenin, en iyi halimizde görünmenin ve elimizden gelenin en iyisini yapmanın içimizden başladığına inanıyoruz. Sağlıklı olma haline bir yolculuk olarak bakıyoruz. Vital Proteins Collagen Peptides ise bu yolculukta kolajen ihtiyacını desteklemeye yardımcıdır.

Vital Proteins Collagen Peptides’in içeriği hakkında bilgi verir misiniz?

Takviye edici bir gıda olan Vital Proteins Collagen Peptides sığır kaynaklıdır. Ürünümüz kolajen ihtiyacını desteklemeye yardımcı olurken ister sıcak ister soğuk 200 ml. sıvıyla karıştırılabilen formülüyle rahatlıkla tüketilebiliyor. Hidrolize kolajen içeren Vital Proteins Collagen Peptides, 1 ölçeğinde 10 gram kolajen peptit içeriyor. Nötr tadı sayesinde herhangi bir sıvının tadını, dokusunu ve kokusunu değiştirmeyen, paleo diyetine uygun bir ürün olma özelliği taşıyor.

Kimler kullanabilir, yaş aralığı nedir? Kullanım süresi ne kadar olmalı?

Vital Proteins Collagen Peptides 11 yaş ve üzerindeki herkesin kullanımına uygun bir ürün. Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumunda kişinin kendini takip eden doktoruna danışması gerekmektedir.

Özellikle kimlere tavsiye edersiniz?

Kolajen ihtiyacını desteklemeye yardımcı olmak isteyen 11 yaş ve üzeri sağlıklı bireyler Vital Proteins Collagen Peptides’i kullanabilir.

Peki Vital Proteins Collagen Peptides’in, Nestlé Health Science Türkiye’deki pazar payına katkısının nasıl olacağını düşünüyorsunuz?

Vital Proteins, kolajen içeriğinde uzmanlaşmış, kalite ve şeffaflığı ön planda tutarak tüketicilere yüksek standartlarda ürün sunmayı hedefleyen bir markadır. Türkiye’deki kolajen pazarında ise sağlık profesyonellerimize ve tüketicilerimize ihtiyaçlarına yönelik geniş bir ürün portföyü sunma amacındayız. Kolajen pazarında, yenilikçi ürünler ile pazarı büyütmeyi hedefliyoruz.

Sizce Türk insanının kolajen ürünlere yaklaşımı nasıl?

Günümüzde “koruyucu sağlık” dediğimiz kavrama ilginin arttığını biliyoruz. Hayat kalitesini artırabilmek için çeşitli destek ürünler kullanma alışkanlığı artış trendinde. Bu trendi kolajen tercihlerinde de görmekteyiz. Kolajen kullanımı alanında insanların kaliteli, güvenilir bilgiyi aramaya yatkın olduklarını yaptığımız tüketici araştırmalarından biliyoruz. Kolajen ülkemizde en çok ciltteki olumlu etkilerinden dolayı tercih edilmekte, ikinci sırada ise sağlıklı yaşlanma kavramı ön plana çıkıyor. Yılın her mevsimi destek olarak tercih edilen kolajen, genellikle hekim ve eczacı tavsiyesi olduğunda güvenle tüketilen bir takviye edici gıda. Genellikle de karar verme sürecinde marka ve firmaya olan güven ilk sırada geliyor.

Marka olarak 2022 yılı içinde yeni ürünlerin lansmanını yapacak mısınız?

Vital Proteins Collagen Peptides ülkemizde kısa sürede çok yoğun ilgi gördü. Diğer ülkeler ile eş zamanlı olarak birçok farklı kolajen içerikli ürünümüzü de ülkemizde görmeyi hedefliyoruz. Bu yıl içerisinde balık kaynaklı Vital Proteins Marine Collagen ürünümüzü de tüketicilerle buluşturmaya hazırlanıyoruz. Eş zamanlı olarak kullanım kolaylığı sağlayan saşe formlarımızı da hem Collagen Peptide hem de Marine Collagen ürünlerimiz için lanse edeceğiz.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu