AnasayfaGenel

Tadıyla Tüketiciden Tam Not Aldı

 

Türkiye’nin en önemli gıda takviye markaları arasında yer alan Nutraxin’in kolajen ürünleri tüketicilerden tam not aldı. Eczanelerde gerçekleşen bağımsız araştırmaya göre, Nutraxin’in ürünü ananas aromalı kolajenler arasında en beğenilen marka oldu.

Cilt, saç ve eklem sağlığı destekleri için kullanılan kolajen ürünlerde Nutraxin en beğenilen tada sahip gıda takviye markası oldu. Biota Laboratuvarları’na bağlı olarak 2011 yılından bu yana Türkiye’de 29 bin eczanenin yanı sıra yurtdışında da önemli bir satış ağı bulunan Nutraxin, ürünlerinde bitki tozu yerine standardize edilmiş bitki özü kullanımı ile daha hızlı ve güçlü etki hedefliyor. Yüksek kalite ve güçlü akademik desteğini sağlıklı yaşam konsepti ilkesi ile birleştirerek gıda takviyeleri alanına taşıyan Nutraxin, üretim standartları ve hammadde kalitesinin yanı sıra şimdi de en beğenilen tada sahip kolajen ürünü ile öne çıkıyor.

Bağımsız araştırma şirketi Akademetre, farklı eczanelerdeki 100 kişi üzerinde yapılan “Nutraxin Kolajen Ürünlerinin Rakiplere Göre Karşılaştırmalı Kör Ürün Testi Araştırması”nı tamamladı. Araştırma sonucuna göre, kolajen ürünleri tadan 100 kişiden 97’si Nutraxin kolajenlerinin tadını beğendiklerini belirtti. Nutraxin’in karpuz aromalı ürününü deneyen 100 kişinin tamamı bu ürünün tadını beğendi. Ananas aromalı kolajen ise katılımcı rakipleri arasında Nutraxin’i 1 numara yaptı.

Kolajenler fiziki ve psikolojik sağlık için önemli

Günümüzde yaşam koşulları, değişen hayat şartları ve zaman darlığı nedeniyle çoğu kişinin yeteri kadar dengeli beslenemediğine dikkat çeken Biota Laboratuvarları Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat Türkoğlu, Kolajenler ve diğer gıda takviyeleri bu noktada önem kazanıyor. Hem fiziki hem de psikolojik sağlığımız için dengeli ve yeterli beslenmemiz çok önemli. Özellikle şehir hayatında insanlar bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi, cilt, saç ve eklem-kemik sağlığı gibi nedenlerle uzman doktor tavsiyesi ile bu ürünleri kullanabilir” sözlerini kullandı.

Nutraxin, yüksek kalite ve güçlü akademik desteğini, sağlıklı yaşam konsepti ilkesi ile birleştirerek gıda takviyeleri alanına taşıyan Nutraxin, 35.000 m2 lik farmasötik tesisinde, kendi ARGE Laboratuvarları tarafından geliştirilen formülasyonlar ile üretim yapmakta. Tüm üretim, laboratuvar ve dağıtım tesisiyle hammaddeden son tüketiciye kadar olan süreçte kaliteyi garanti etmektedir. En iyi hammadde tedarikçilerinden sağlanan yüksek kalitede hammaddeler kalite kontrol testine tabi tutulduktan sonra, GMP standartlarına uygun olarak üretilmekte.

Nutraxin ürünlerinde bitki tozu yerine standardize edilmiş ekstraktların (bitki özü) kullanımı ile daha hızlı ve güçlü etki hedeflenmektedir. Standardize ekstre tercihi ile her tablet, eşit oranda aktif madde içeriğine sahip. Bitki üreticisi olan Martin Bauer Group ile çalışırken, etkinliği ve güvenilirliği kanıtlanmış, yüksek biyoyararlanıma sahip Coenzyme Q-10 tedarikçisi Kaneka’yı tercih ediyor. Kondroitin sülfat ve probiyotiklerimiz Masso- İspanya aracılığıyla temin edilmekte.     Helal ve ISO 22000 Gıda Güvenliği sertifikalarına sahip.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu